Telefono numeris

+370 606 56347

Telefono numeris
El. paštas

info@elektrosuolis.lt

El. paštas
SUSISIEKITE SU MUMIS

Elektros projektavimas ir instaliavimas

Elektros tinklai, jų įranga ir galimybės nuolat auga, galima drąsiai teigti netgi evoliucionuoja. Mūsų priklausomybė nuo jų taip pat tik didėja. Retas galėtų įsivaizduoti savo gyvenimą be elektros. Ji būtina ne tik gyvenimo komfortui palaikyti, bet ir atlikti daugelį darbų be kurių neįmanoma plėtoti pramonės, paslaugų verslui, ką kalbėti apie pramogas. Daugelis žino, koks svarbus yra elektros instaliacijos projektavimas, be projekto negalime norimo objekto prijungti prie elektros tinklų. Elektros projektavimo dėka ne tik nustatomas galingumas, kuris reikalingas konkrečiam objektui funkcionuoti, bet ir išsprendžiamas valdymo klausimas, kokybiškai suprojektuota ir profesionaliai sumontuota elektros tinklų sistema pastebimai pagerina, pavyzdžiui, patalpų ar gamyklos efektyvumą. Reguliariai ir kompetentingai prižiūrint sistemų darbą, galima pailginti jų naudojimo ciklą ir sutaupyti energiją. Elektros tinklų sprendimams priklauso ir įprasti žemos bei aukštos įtampos elektriniai įrengimai.

Nuo ko pradėti

Iš pat pradžių reikėtų pradėti nuo esminių dalykų tokių kaip elektros instaliacijos projektas numatytų taisyklių laikymasis. Pavyzdžiui, privalote nurodyti tam tikrus atstumus langų arba lubų, kuriose vietose bus nutiesti laidai, kuriais bus gaunama elektra. Savaime suprantama tai atlikti reikia prieš visus apdailos darbus. Svarbu išsiaiškinti iš anksto kokia galia bus reikalinga, kokį elektros energijos skaitiklį pasirinksite. Geriausia visada paskaičiuoti, kas labiausiai apsimoka. Vartotojui vienas iš svarbiausių klausimų, kuriose vietose bus įrengtos rozetės, jungikliai, vietos šviestuvams Tai svarbu ne tik interjerui, bet ir patogumui naudojantis elektronikos prietaisais. Tam, kad į namus būtų pradėta tiekti elektros energija reikia atlikti visus darbus, sutvarkyti privalomus dokumentus, kurių reikalauja įstatymai, užtikrinti saugumą, parengti bei suderinti reikiamus projektus bei gauti reikiamus leidimus.

Samdyti įmonę ar daryti patiems?

Posakis „Jeigu nori kažką padaryti gerai, visada daryk pats“ šioje situacijoje nelabai tinka. Atminkite, kad atliekant bet kokius darbus yra aukojamas Jūsų laikas. Tai reiškia, kad Jūs privalėsite patys pateikti, pasiimti ir vežioti įvairius dokumentus, derinti su tam tikromis valstybinėmis institucijomis, prireikus juos koreguoti dokumentus ir vėl pristatyti patvirtinimui ir pan. Neverta net sakyti, kad elektros tinklų projektavimas namams yra be galo atsakomybės reikalaujantis darbas, darbas, kurį atlikti gali ne kiekvienas to užsimanęs žmogelis. Įrengiant bet kokią elektros instaliaciją reikia laikytis saugumo reikalavimų. Viskas turi būti tiksliai suplanuota ir apskaičiuota. Be to, kai kurios užduotys sudėtingesnės ir reikalauja specialių žinių, ko pasekoje galiausiai vis tiek turėsite samdyti specialistus. Jeigu nenorite sugaišti laiko veltui, tai verčiau nuo pat pradžios samdyti tuos, kurie teikia elektros projektavimo paslaugas taip ne tik išvengsite papildomo galvos skausmo, bet ir išsisuksite nuo papildomų išlaidų. Jeigu apsisprendėte samdyti projektavimo firmą tai verta pasidomėti, kas atlieka šiuos darbus. Firmų, į kurių paslaugų sąrašą įeina elektros tinklų projektavimas yra pakankamai daug, todėl išsirinkti neturėtų būti sudėtinga. Niekada tik nemokėkite už paslaugas tiems, kurie neturi teisės rengti šių projektų. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad įsivesti elektrą yra ilgas ir varginantis procesas, tačiau taip tikrai nėra. Reikia tiesiog žinoti, kokių dokumentų reikia, pateikti teisingai užpildytus prašymus ir visą reikalingą informaciją. Be to, sertifikuoti elektros projektuotojai visuomet yra tam, kad Jums jums padėtų kaip įmanoma greičiau sutvarkyti šiuos darbus ir pasirūpintų visais projekto klausimais.