Telefono numeris

+370 606 56347

Telefono numeris
El. paštas

info@elektrosuolis.lt

El. paštas
SUSISIEKITE SU MUMIS

Kaip sutaupyti šildant ir vėdinant būstą?

Panašus klausimai jau kuris laikas neduoda Jums ramybės?Laužote galvą kaip sumažinti šildymo ir vėdinimo sąnaudas? Norite mažesnių skaičių sąskaitose? Pasiūlysime kelias paprastas idėjas kaip išnaudojant modernias šildymo ir vėdinimo sistemas galite be didelių pastangų ir vargo pasiekti savo tikslą.

Reguliuokite termostatą

Kasdieninė termostato temperatūra gali turėti didelės įtakos Jūsų energijos sąskaitoms, o ir pats termostatas skirtas tam, kad būtų reguliuojamas! Paprasčiausias būdas kaip sumažinti šildymo sąnaudas – nustatyti skirtingą temperatūrą skirtingam dienos metui. Pavyzdžiui naktį, kai namie mažai veiksmo ir šeimos nariai ilsisi lovose, nustatykite žemesnę temperatūrą nei įprasta, o dieną parinkite žemiausią patogumą tenkinančią temperatūrą. Tokiu būdu sutaupysite apie 3% savo šildymo sąskaitoje nuo kiekvieno sumažinto laipsnio. Jeigu išvykstate iš namų ilgesniam laikui geriausia termostato temperatūrą sumažinti iš vis per pusę. Žaidimą su nustatymais ypatingai su paprastins automatinis arba kitaip išmanusis termostatas, kuris automatiškai prisitaikys prie šeimos poreikių.

Pasitelkite saulę ir kilimus

Leiskite motulei gamtai pagelbėti Jums taupymo klausimu – saulėtą dieną atitraukite užuolaidas ir žaliuzes, kad šilti saulės spinduliai patektų į namų vidų. Tokiu paprastu būdu dieną išnaudosite saulę kaip papildomą šildymo sistemos dalį – pripildysite namus natūralios šilumos ir galėsite pasirinkti optimaliausią temperatūrą termostate.

Ką kalbėti apie namų jaukumą.

Jeigu Jūsų grindys nešildomos, naudokite kilimus ir kiliminę dangą, kurie ne tik pridės Jūsų namams komforto sulaikys namuose šilumą.

Neleiskite šilumai pabėgti

Net ir įsidiegus moderniausią šildymo sistemą neišnaudosite visų jos galimybių jeigu šiluma bėgs nuo jūsų pro atvirus plyšius tarp langų ir durų. Statistiškai tokiu būdu namai praranda nuo 7 iki 12 % šilumos, kurią būtų galima išsaugoti tiesiog pasirūpinant ir langų ir lauko durų sandarumu. Kai kurias sandarinimo juostas būtina keisti kasmet, o jų pakeitimas lygus paprasčiausiam vienos juostos nuplėšimui ir kitos užklijavimui. Ten kur reikia sutvarkykite plyšius, nepamirškite tarpų tarp stogo ir kamino!

Keiskite filtrus

Palaikykite šildymo sistemos efektyvumą reguliariai keisdami filtrus. Daugumoje šildymo sistemų Jums tereikia filtrus pasikeisti kartą į mėnesį, o ir pats pakeitimo procesas nėra toks jau sudėtingas. Atminkite – viskas vardan mažesnių sąskaitų ir šiltesnių namų.

Venkite nešiojamų šildytuvų

Nešiojamas šildytuvas gali pasirodyti kaip labai patogus pagalbininkas kai reikia papildomai sušildyti tam tikrą patalpą tačiau palikus pastarąjį įjungtą per dieną energijos sąnaudos ir saskaitoje skaičiai tikrai suapvalės į didesnę pusę. Sandarumas Energija naudojama oro kondicionieriui dažniausiai padaro didžiausią įtaką Jūsų sąskaitoms. Atrodytų paradoksalu, tačiau būsto sandarumas turi didelės įtakos vėdinimo sistemos efektyvumui. Svarbu, norint užtikrinti, kad kondicionavimo sistema atliktų savo darbą nedidindama išlaidų, įsitikinti, kad visos lauko durys, patalpos langai sandariai uždaryti ir oras nepalieka Jūsų patalpų.Tuo pat metu norėdami išnaudoti vėdinimo sistemą maksimaliai leiskite orui laisvai judėti viduje po namus – atidarykite visas įmanomas vidaus duris. Išnaudokite ventiliatorius Nustebsite, tačiau lubų ventiliatorius naudoja beveik tiek pat energijos kaip ir paprasta lemputė. Pagrindinė gudrybė yra ta, kad palubėje įtaisytas ventiliatorius atvėsins patalpoje esančius žmones, tačiau ne pačią patalpą todėl svarbu jį išjungti kai kambarys tuščias. Ventiliatorius leis nustatyti kondicionieriuje „taupesnę temperatūrą“ net jeigu ir tuo pat metu pakeltumėte termostate temperatūrą keletu laipsnių. Prižiūrėkite savo sistemas Tiek vėdinimo tiek kondicionavimo sistemoms būtina priežiūra, tad svarbu, kad bent kartą į metus Jūsų būsto automatiką patikrintų ir įvertintų profesionalo akis. Jeigu Jūsų įranga 7-10 metų senumo galbūt būtų puikus metas pasvarstyti apie jų atnaujinimo galimybę?