Telefono numeris

+370 606 56347

Telefono numeris
El. paštas

info@elektrosuolis.lt

El. paštas
SUSISIEKITE SU MUMIS

Apsaugos sistemos centralės

Svarbu pasirinkti tinkamą vietą kur montuoti apsaugos sistemos centralę. Tokioje vietoje turėtų būti elektros prievadas, atvesta laidinė telefono linija ir išskirstyta iki kitas likusias patalpas, kaip ir kompiuterių tinklo kabeliai. Geriausias variantas kai tokia vieta yra sunkiau prieinama, paslėpta nuo pašalinių akių.

Davikliai

Svarbu žinoti kur efektyviausia įkurdinti judesio daviklius. Laiko patikrintos vietos judesio davikliams– kambario kampuose, prie lango, ten iš kur būtų matoma visa patalpos erdvė. Stiklo dūžio davikliai geriausiai savo pareigą atliks jeigu bus įkurdinti ant lubų ar tokiose sienų vietose iš kurių vizualiai būtų matomi visi arba didžioji dalis patalpos langų. Labai svarbu magnetinius durų ir langų daviklius įkurdinti dar prieš atliekant vidaus apdailos darbus, kad netektų jų pakartotinai atlikti. Jeigu pageidausite lauko sirenos jai reikėtų paskirti tokią vietą, kad ji būtų apsaugota nuo lietaus ant sniego ir iš anksto atvesti kabelį.

Kabeliai

Perkate kabelius patys? Nepirkite kabelio, kurio gyslos mažesnio, nei 0,22 kv.mm. skerspjūvio. Priešgaisriniams davikliams skirtas dvigyslis arba keturgyslis specialus priešgaisrinis kabelis, kurio gyslos monolitinės ir ne mažiau kaip 0,5-0,8 kv.mm. skerspjūvio. Praktiškiausia rinktis ekranuotus kabelius – jie geriausiai saugo nuo elektromagnetinių trikdžių. Tai labai aktualu, kai mažų srovių kabeliai tiesiasi šalia 220V ar aukštenės įtampos kabelių. Pageidautina naudoti nevytos poros kabelius (kartais vytos, jei to reikalauja techninės įrangos gamintojas). Bandantiems kabelius įsivesti savarankiškai: iki magnetinio, stiklo dūžio daviklio reikia 4 gyslų kabelis, iki vidaus sirenos – 2/4 gyslų, iki lauko sirenos – 4/6 gyslų, iki klaviatūros – 4/6 gyslų, iki magnetinio daviklio – 2 gyslų (magnetiniams davikliams pajungti galima vesti kabelį ne nuo centralės, bet iki pvz. judesio daviklio, jei iki jo ateina kabelis su 2 rezervinėmis gyslomis). Neekranuotą kabelį vesti šalia 220V kabelio galima ne daugiau, kaip 2 metrus. Tarp pastatų apsaugos kabelį rekomenduotina įdėti į instaliacinį vamzdį – tai labiau apsaugos ne tik nuo galimų mechaninių pažeidimų, bet ir sumažins žaibo iškrovos apgadinimo tikimybę.

Galimybė atnaujinti

Nepaliaujamas technologijų augimas neaplenkia ir saugumo sistemų srities. Rinkdamiesi saugos sistemą įsitikinkite, kad galėsite bet kada atsinaujinti ir patobulinti savo sistemą kada tik atsiras jos naujesnė versiją. Turėdami tokią galimybę būsite su šeima ramūs, kad ateityje nebereikės iš naujo nuo nulio diegti tokios sistemos

Slaptumas lygu saugumas

Pats geriausias geriausias variantas yra, kai sistemos montavimo ir programavimo darbus planuoja ir įgyvendina kuo mažesnis darbuotojų ratas. Informacijos nutekėjimų apie rengiamą saugumo sistemą pasitaiko retai, tačiau net ir tokie reti atvejai gali baigtis dideliais nemalonumais. Prisiminkite, kad nėra nė vienos neįveikiamos apsaugos sistemos, o jeigu pašaliniai asmenys turi informacijos apie jos įrengimo ypatumus rizika tik išauga. Pasistenkite, kad tiek įrengimo, tiek ir eksplotavimo metu informacijos apie jūsų apsaugos sistemą nežinotų pašaliniai asmenys.

Kaip apsaugoti namus nuo gaisro pavojaus?

Niekas taip nesuteikia jaukumo namams kaip užkurtas židinys, tačiau tinkamai nepasirengus jaukumas lengvai gali virsti ne tik nuostoliu, bet ir pavojumi šeimai! Kol dar nepuolėte į paniką pristatome kelis esminius patarimus kurie padės apsisaugoti nuo netikėtos gaisro kibirkšties.

Dūmų detektorius

Jūsų namuose nuolatos turėtų budėti bent vienas dūmų detektorius, kuris privalomas jeigu turite namie židinį ar šildote namus patys kūrendami krosnį. Dūmų detektorius pagauna dūmų daleles įsiplieskus gaisrui tad geriausia jį laikyti ten kur užsiimate maisto ruoša, virš laiptų, bet ne žemiau 30 cm nuo lubų, nes dūmai kyla į viršų ir taip bus pastebėti greičiausiai. Dideliame name rekomenduotina turėti bent po vieną dūmų detektorių kiekviename aukšte. Nepamirškite reguliariai patikrinti dūmų detektoriaus, ypač jeigu jis maitinamas baterijomis, tai pat gesintuvo, kurį rekomenduotina patikrinti bent jau kartą į metus.

Senas geras gesintuvas

Gesintuvas, nors ir naudojamas lokaliems gaisrams malšinti vis tik gali išgelbėti ne tik Jūsų turtą bet ir gyvybę. Mažame name užtenka vieno gesintuvo. Dideliame name gyvenant turėtų būti paruoštas ir atsarginis gesintuvas. Kartą panaudotas gesintuvas turėtų būti pakeistas nauju, tačiau net ir nepanaudotas gesintuvas gali tapti netinkamu dėl drėgmės ir netinkamų laikymo sąlygų. Verta paminėti, kad kitaip nei gesintuvas, maksimalų saugumą garantuoti gali tik patikima priešgaisrinė sistema.

Smalkių detektorius

Ne kartą turbūt girdėjote apie smalkes – bekvapes, žmogui nepajuntamas ir mirtinai pavojingas dujas, kurias nuo kaitros išskiria šildytuvai, krosnys, viryklės, židiniai… – kaip matote sąrašas ilgas, tad būtina tinkamai nuo jų apsisaugoti. Čia į pagalbą ateina smalkių detektorius. Tokį priešgaisrinės sistemos prietaisą būtina kabinti ten kur yra bent vienas prietaisas galintis išskirti smalkes. Kaip ir dūmų detektorius, šis priešgaisrinės sistemos prietaisas turėtų būti reguliariai tikrinamas.

Priešgaisrinė signalizacija

Kilus rimtam gaisrui užuot pačiam žaidus su gesintuvu visada geriausia skambinti pagalbos telefonu ir kviesti gaisrininkus profesionalus, tačiau ką daryti jeigu gaisras kyla naktį Jums miegant arba tuomet kai Jūs su šeima esate išvykęs atostogų? Atsakymas vienas – priešgaisrinė signalizacija. Tai gaisro signalizacija, kuri yra tiesiogiai sujungta su pasirinkta apsaugos kompanija. Namų židinio liepsnai įsisiautėjus priešgaisrinė signalizacija apie tai praneša praneša garso ir šviesos signalais,o specialiais davikliais perdavus informaciją į įvykio vietą nedelsiant iškviečiami gaisrininkai.

Gera prevencijos praktika – geriausia priešgaisrinė sistema

Vien kokybiškos priešgaisrinės sistemos apsisaugoti nuo gaisro nepakanka, o svarbiausia šiuo atveju yra žmogaus sąmoningumas ir tinkamas elgesys su ugnies sukelėju. Jeigu namuose turite židinį – patikrinkite, ar nesikaupia kreozotas, degus aliejinis skystis, atsirandantis nuo degančios sulos turinčios ar minkštos medienos. Kreozotas kaupiasi kamino kraštuose. Tad šildymo sezonui pasiruošimą geriausia pradėti nuo kamino valymo. Jeigu naudojate šildytuvą – nestatykite arti lovos ar vietos kur laikote drabužius, padėkite jį gerai vėdinamoje vietoje. Prieš naudodami įsitikinkite, kad jis tinakmai veikia ir nėra pažeistas, neskleidžia kibirkščių. Virtuvėje – nepalikite niekada puodų ar keptuvių ant ugnies, net jeigu ir troškinio paruošimas orkaitėje trunka kelias valandas neįšeikite iš namų, nepalikite šluosčių , virtuvinių rankšluosčių ir kitų potencialių užsidegti objektų ten kur juos galėtų pasiekti kibirkštis. Žaibuojant – nors lietus su perkūnija gali skambėti visai romantiškai nepamirškite kokį pavojų gali sukelti netikėtas žaibo smūgis todėl griaudint stenkitės būti namuose, nenaudoti elektros prietaisų be reikalo net jeigu ir turite žaibolaidį. Jeigu rūkote – atrodytų anekdotinė situacija užmigimas su cigarete lovoje, tačiau Lietuvoje tai ganėtinai dažnai pasitaikanti gaisro priežastis, tad būkite ir šiuo klausimu budrūs: nepalikite degtukų, žiebtuvėlių ten kur juos galėtų pasiekti vaikai, įsitikinkite, kad užgesinote ir padėjote nuorūką į jai skirtą vietą. Nerūkykite prie ugnies sukelėjų, o geriausia iš vis meskite.